Organizacja | Kreatywna Szkoła Montessori

ZAPISZ DZIECKO DO NASZEJ SZKOŁY

Czynimy świat dziecka lepszym

ORGANIZACJA

``Największymi darami, jakie możemy dać naszym dzieciom, są korzenie odpowiedzialności i skrzydła niezależności' Maria Montessori

W naszej szkole planujemy 6 oddziałów....

trzy oddziały edukacji wczesnoszkolnej klasa 0-3,  jeden oddziały klasa 4-6, jeden oddział klasa 7-8 ( w kolejnych latach)  oraz grupa terapeutyczna klasa 0-3.

W każdym oddziale  jest jedna grupa dzieci zróżnicowanych wiekowo, maksymalnie 16 dzieci. Każdą z nich opiekuje się jeden nauczyciel.  Do pomocy tez jest asystent na wszystkie oddziały. W oddziale terapeutycznym maksymalnie 6 dzieci ze spectrum.

Grupa zróżnicowana wiekowo umożliwia indywidualne podejście do każdego dziecka, koncentrację na jego potrzebach i możliwościach. Pozwala każdemu dziecku rozwijać potencjał i osiągać sukcesy w jego własnym tempie.

Sprzyja to wzajemnej wymianie inspiracji, zdolności i umiejętności oraz formuje właściwe postawy społeczne. Daje dzieciom szansę rozwijania umiejętności według własnego tempa a nie tempa narzuconego przez grupę rówieśników. Pozwala na to, aby dzieci młodsze obserwowały dzieci starsze i mogły się od nich uczyć poprzez naśladowanie, natomiast dzieci starsze pomagając młodszym ćwiczą to czego się już nauczyły, wzmacniają wiarę we własne siły. Uczą się też wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Wstępny plan lekcji dla oddziału 03 na rok szkolny 2023/2024

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek

Środa

08:30-09:00

Planowanie pracy, Ćwiczenia uważności 08:30-09:00 Planowanie pracy, Ćwiczenia uważności
09:00-12:00 Praca własna 09:00-12:00 Plastyka/Muzyka/ Język hiszpański
12:00-13:00 Rekreacja (wyjście na dwór) 12:00-13:00 Rekreacja (wyjście na dwór)
13:00-13:30 Obiad 13:00-13:30 Obiad
13:30-15:00 Szkoła czyta (Czytanie i relax)/Język angielski w podgrupach/we wtorek religia zamiast j. angielskiego 13:30-15:00 Język angielski w podgrupach/Inteligencja emocjonalna
15:00-15:30 Odbieranie dzieci 15:00-15:30 Odbieranie dzieci
15:30-16:30 zajęcia dodatkowe 15:30-16:30 zajęcia dodatkowe

Zajęcia WF odbywają się w szkole w formie zajęć na Powergym przy ul. Twardowskiego, zajęcia na boisku. Dodatkowo codziennie spędzamy godzinę na dworzu w pobliskim parku.

Zajęcia obowiązkowe szkolne w tym roku szkolnym odbywają się w godzinach 8:30-15:00. W godzinach 15:00 – 15:30 dzieci są  odbierane. W godzinach  15:30 – 16:30 organizowane są zajęcia dodatkowe dodatkowo płatne.

Głównym językiem w naszej szkole jest język angielski...

W każdym oddziale mamy obecnie  4 lekcje języka angielskiego  i 1 lekcja języka hiszpańskiego (klasy 4-6 – 2 lekcje) w grupach 8 osobowych,  mieszanych w zależności od poziomu znajomości języka.

Pracujemy metodą projektową, stosujemy metodę immersji, a także prowadzimy indywidualne konsultację raz na kwartał sprawdzające umiejętności dzieci oraz ich potrzeby językowe. Organizujemy także tygodnie tematyczne nawiązujące do tradycji i kultury amerykańskiej i brytyjskiej.

Zależy nam na użytecznej nauce języka angielskiego.

W szkole obowiązuje jednolity strój szkolny....

składający się z koszulki polo z krótkim lub długim rękawem lub bluzy z logo szkoły, spodnie lub spódniczka.

Na strój galowy składa się: biała koszulka polo z logo szkoły,  i czarna spódniczka (dowolna) lub czarne spodnie. U dziewczynek białe podkolanówki lub rajstopki.

Koszulki polo, bluzy, spódniczkę i spodnie Rodzice zamawiają w szczecińskiej firmie www.happyhaft.pl

Piątek jest dniem kiedy ubieramy się dowolnie. Nie obowiązuje strój szkolny.

Do współpracy zapraszamy Rodziców, którzy czują że....

dobra współpraca pomiędzy szkołą i Rodzicami jest warunkiem koniecznym wysokiej jakości nauczania.

W założeniach naszej szkoły Rodzice i szkoła nie tylko nauczają. Wszyscy członkowie naszej szkolnej wspólnoty (Dzieci, Rodzice i Nauczyciele i Dyrekcja) potrezbują sobie radzić z nieznanymi dotąd zadaniami i sytuacjami.  Jeśli wszyscy włączymy się do współpracy w celu rozwoju potencjału naszych dzieci, jest większa szansa na sukces.

Rodziców, którzy również z nami się uczą. Sa gotowi zapomnieć jak sami byli uczeni, są gotowi pozyskiwać wiedzę (czytać, uczestniczyć w spotkaniach, szkoleniach) aby bardziej zrozumieć jak będzie uczyć się dziecko.

Będą otwarci pomóc nam we współpracy z lokalnym środowiskiem, lokalna społecznością. Będą otwarci na innowacje i eksperymenty pedagogiczne.

Będą z nami szczerze rozmawiać o swoich wątpliwościach i współpracować we wzajemnym szacunku.

Rozwijanie pasji jest dla nas ważne....

W naszej szkole zajęcia dodatkowe odbywać się będą w godzinach od 15:30-16:30. Tematyka zajęć uzależniona jest od zainteresowań naszych dzieci. Zajęcia będą mogły się odbyć gdy zgłosi się minimum 6 dzieci. W obecnym roku szkolnym są to zajęcia: majsterkowania , dodatkowy angielski, robotyka oraz aikido, zaj. teatralne, rysunek, balet, kółko matematyczno-logiczne,

0
Ulepionych bałwanów
0
Eksperymentów
0
Zjedzone jabłka
0
Przeczytanych wspólnie książek

Kreatywna Szkoła Montessori
ul. Mickiewicza 53
70-385 Szczecin

Poniedziałek-Piątek, 7:00 – 16:30
Weekend nieczynne

sekretariat godz. 8:00-15:00         tel. 578 566 959

rekrutacja do edukacji domowej  tel. 575 566 959

rekrutacja do szkoły                        tel. 505 566 959

biuro@ksmontessori.pl

NAPISZ DO NAS

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wątpliwości.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w powyższym formularzu, wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wysłaną przeze mnie wiadomość. Podane w formularzu dane osobowe mogą być przetwarzane przez administratora zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami (w szczególności przepisami RODO) oraz Polityką Prywatności. Podanie danych jest dobrowolne. Administrator umożliwia m.in. wgląd do danych osobowych i zapewnia prawo ich poprawiania, jak i usunięcia.